تکنولوژی ما

       شرکت اکسیرنانوسینا سیستم‌های مختلف دارورسانی جدید از جمله لیپوزوم‌ها و میسل‌ها را ارائه می‌دهد. در شرکت ما محصولات نانولیپوزومی و نانومیسلی با کیفیت بالا توسط دانشمندان با تجربه و با استفاده از بالاترین کیفیت مواد لیپیدی در پلت فرم فناوری پیشرفته تولید می‌شوند. به عنوان پیشرو در زمینه نانوپزشکی، ما در حال ساخت محصولات نانولیپوزومی و نانومیسلی پیشرفته هستیم تا سلامتی شما را حفظ کرده و به زندگی شما امید ببخشیم.


لیپوزوم‌

       لیپوزوم‌ها وزیکول‌های میکروسکوپی کروی و کلوئیدی هستند که توسط خودآرایی یک یا چند دولایه فسفولیپیدی تشکیل شده‌اند که شباهت زیادی به ساختار غشاهای سلولی دارند. توانایی لیپوزوم‌ها در محصور کردن داروهای آبدوست، چربی دوست و آمفی پاتیک به این وزیکول‌ها اجازه داده است تا به سیستم‌های دارورسانی مفیدی تبدیل شوند. داروهای محلول در چربی را می توان در دولایه های فسفو لیپیدی وارد کرد و داروهای محلول در آب را می توان در محفظه آبی آنها کپسول کرد.
       در حال حاضر، لیپوزوم‌ها به طور گسترده‌ای در انتقال مولکول‌های مختلف در صنایع دارویی، صنایع آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی و صنایع کشاورزی استفاده می‌شود. این سیستم انتقال جدید می‌تواند ترکیبات ناپایدار را محصور کند و عملکرد آنها را حفظ کند. علاوه بر این، لیپوزوم‌ها به عنوان یک سیستم دارورسانی هدفمند برای داروهای بیومولکول مانند الیگونوکلئوتیدها، ژن‌های کلون شده، پروتئین‌های نوترکیب و غیره طراحی شده اند.
       اندازه ذرهای نانو (تا ۲۰۰ نانومتر) برای محصولات لیپوزومی برای انتقال موفق دارو جهت افزایش زمان ماندگاری در گردش خون، کاهش سمیت سیستمیک و بهبود اثربخشی درمانی دارو ضروری است. در حال حاضر تعداد زیادی از داروهای لیپوزومی در حال توسعه هستند و برخی از آنها در حال حاضر برای استفاده بالینی تایید شده اند.


میسل‌


       میسل‌ها ساختارهای دوگانه دوست (آمفی‌فیلیک)  کروی هستند که دارای یک هسته آبگریز و یک پوسته آب دوست هستند. میسل‌ها توسط خودآرایی مولکول‌های دوگانه دوست تشکیل می شوند. این ساختارها شامل قسمت آبدوست / قطبی (سر) و قسمت آبگریز / غیر قطبی (دم) هستند. میسل‌ها در محلول آبی تشکیل می‌شوند که به موجب آن قسمت قطبی رو به سطح خارجی و ناحیه غیر قطبی هسته میسل را تشکیل می‌دهد.
  

مزایای لیپوزوم‌ها و میسل ها بعنوان سیستم انتقال دارویی:


عدم سمیت، زیست سازگار و کاملا زیست تجزیه پذیر
 افزایش حلالیت داروهای چربی دوست
 افزایش پایداری
 افزایش کارایی دارو
 کاهش سمیت سیتمیک داروها
 افزایش نیمه‌عمر دارو
 انعطاف‌پذیری برای هدف‌گیری فعال
 بعنوان حامل‌های با رهش آهسته میتواند استفاده شود
این مزایا لیپوزوم‌ها و میسل ها را به یک پلت فرم انتقال دارو با طیف وسیعی از کاربردها در کلینیک تبدیل کرده است.


شرکت اکسیرنانوسینا با کمک نانوپزشکی می‌تواند فرمولاسیون لیپوزومی/میسلی داروها را در مقیاس نانومتری تولید کند، حلالیت دارو را افزایش دهد، مولکول‌ها را در برابر تخریب محافظت کند، به بافت‌های خاص دارورسانی هدفمند داشته باشد و یا داروهایی با ماندگاری بیشتر و اثربخشی بیشتر تولید کند.

 

 

Copyright © 2022. All Rights Reserved